Plánujete-li cestu na Bali, nezapomeňte na Ubud

Hlavně ve večerních hodinách, když slunce zapadá a turisté opouštějí tuto část ostrova. Pak máte pocit, že jste tu jenom vy, rýžová pole a nekonečná energie stovek božstev, jimž jsou zde zasvěceny tisíce chrámů, kostelů, kapliček a podobně.

· Makakové
Jednou z těch nejznámějších a také nejhojněji navštěvovaných turistických atrakcí je Svatyně opičího pralesa v Ubudu. Právě tady je makaků, velmi zlomyslných opic, které ukradou všechno, co se leskne, a lidí se vůbec nebojí, naopak.

Co všechno najdete na ostrově Bali?

1. Kuta – to je divoká oblast Bali, necivilizovaná, a tak trochu špinavá. Mladí Australani tuto část ostrova milují.
2. Letoviska Jimbaran – ta mají výhled na nekonečná kaskádovitá rýžová pole. Jsou to opravdu překrásné scenérie, které nikdy neomrzí.
3. Letovisko Nusa – typický tropický hotel se zahradou, velikým bazénem plným luxusních lehátek, a hlavně obrovskou zahradou, na které je z visutých bazénů vidět. Máte pocit, jako byste existovali pouze vy a prales.
4. Letovisko Dua – to je zase typické svými vilami na pláži s výhledem na horizont. Právě toto letovisko si volte, pokud milujete moře a koupání.

Navštivte balijské vnitrozemí
A to konkrétně město Ubud. Je to velmi známé a hojně navštěvované kulturní město. Najdete tady mnoho chrámů, soch, muzeí, galerií, ale také pouličních umělců. Právě tady na vás dýchne místní kultura, která je součástí balijského pralesa. Všude narazíte na potoky a říčky, nebo na malá jezírka, která zdobí okolí chrámů. Rážová pole Ubud obklopují ze všech stran.

· Kdy se na Bali vydat?
Ideálně to vyzkoušejte mezi dubnem a říjnem – Bali není žádná exotická dovolená, neboť přes zimní měsíce zde vydatně prší. Ne tak často, jako je tomu například u nás na podzim. Jedná se o krátké srážky například každý den vpodvečer. Tyto srážky neovlivní teplotu vzduchu ani moře, ale přesto je toto místo lepší pro klasickou letní dovolenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup