Zimní sezóna je sezóna kultury

Zimní období je plné kulturních akcí, které můžete vymetat v podstatě každý den. Jakmile se začne ochlazovat, lidé se schovávají do tepla a tím pádem se srocují na místech, kde se dějí zajímavé věci. S příchodem zimy se začnou pořádat různé kulturní akce, které se konají většinou o víkendech v odpoledních či večerních hodinách.

nohy baletek

Dušičkové akce

Zimní sezóna začíná většinou akcemi okolo dušiček. Dušičkové koncerty se pořádají většinou na hřbitovech a v kostelech, a mají za úkol především uctění památky našich zesnulých. Tyto akce se konají především koncem října a začátkem listopadu.

Advent a Vánoce

Adventní a Vánoční čas plynule nastupuje na ten dušičkový. Koncem listopadu se začínají objevovat první koncerty, většinou spojené s rozsvícením vánočního stromu. Děje se tak většinou buď měsíc pře Štědrým dnem, nebo o prvním Adventním víkendu. O adventu se již konají adventní koncerty, akce pro děti i pro dospělé, Mikulášské zábavy a diskotéky. Postupně se rozjíždí adventní trhy a různé Vánoční akce, které nám ukracují čas čekání na Vánoce. Již v tomto období se můžeme setkat s prvními plesy. Většinou se jedná o maturitní plesy, které se již nevlezly do hlavní plesové sezóny, skrz obsazená místa.

Plesová sezona

Ta pravá kulturní sezona nastává začátkem ledna a končí až v březnu. Jedná se o sezonu plesů. Maturitní, myslivecké, spolkové, školní, rockové, riflové… V podstatě na cokoli si vzpomenete. Na ples už se dnes nemusí chodit jen v dlouhých večerních róbách, protože jsou opravdu různé plesy, jsou i různé příležitosti jak se obléci.
společenský tanec

Divadla

Divadla mají v zimní sezoně opravdu na pilno. Hrají v podstatě v kuse, od září, až do jara. I mezi Vánocemi se pořádají různá divadelní přestavení, většinou spojená s Křesťanskými Vánocemi. Vyražte se s rodinou podívat na nějakou pěknou hru, divadla není nikdy dost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup