Matrace z PUR pěny jsou nejprodávanějším typem lůžkovin

Tvrdost je nejdůležitějším kritériem při výběru matrací z polyuretanové pěny. Lidé si však vzájemně zaměňují tvrdost (tuhost) a hustotu. Zatímco kvalitativním ukazatelem je pouze hustota materiálu, tuhost představuje stupeň komfortu, který zákazníka zajímá primárně. Jestliže tedy máte zájem o výrobek s dlouhou životností, měli byste nejprve zjistit tzv. gramáž (uvádí se v kg/m3) a pak teprve se zajímat o její tvrdost. Kvalitní výrobky se na trhu objevují v rozmezí hustoty od 30 do 60 kg/m3.
tenisky u postele.jpg

Stupně tvrdosti materiálu

Ty se od sebe odlišují pouze množstvím aditiv, která polyuretan (molitan) zhutňují. Nejčastěji to bývá docela obyčejná křída.
Stupeň č. 4 – extrémně tvrdá – vyrábí se zpravidla z velmi husté gramáže PUR pěny, přičemž horní vrstvičku tvoří vlákno z kokosové palmy. Povrchová tuhá vlákna velmi dobře prokrvují pokožku, odvádí vlhkost, a díky tomu jsou tyto výrobky velmi vzdušné. Hodí se však pouze pro nadměrně těžké osoby, muže i ženy o hmotnosti zhruba nad 120 kg.
Stupeň č. 3 – tvrdá – většinou jde o sendvičové konstrukce, nebo profilované pěny buď s kokosovou vrstvou, nebo bez ní, ale s pěnou vyšší tuhosti. Jsou nejvíce oblíbené mezi mladými lidmi s vyšší hmotností, většinou mezi muži ve váhovém rozpětí od 90 do 120 kg.
Stupeň č. 2 – středně tvrdá – do této kategorie spadají sendvičové, pružinové i polyuretanové matrace, které jsou poměrně elastické a snadno se přizpůsobí tvaru těla. Tím udržují páteř v jedné přímce. Jsou to nejpoužívanější výrobky pro muže i ženy různého věku o hmotnosti od 60 do 90 kg.
chodidla ženy.jpg
Stupeň č. 1 – měkká – jde o speciální materiál na bázi latexu a studené pěny, velmi elastický a přizpůsobivý, který netvoří téměř žádný protitlak. Tyto produkty jsou optimalizované pro seniory – brání vzniku proleženin (dekubitů) u lidí, kteří na lůžku tráví většinu času. Nejčastěji je využívají ženy, lidé s onemocněním pohybového ústrojí, někteří dospívající mladiství, a obecně lidé s nízkou hmotností do 60 kg.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup