Spánek jako na obláčku s pohodlnou matrací

Spánek ukrajuje ze dne každého z nás poměrně dlouhou dobu. Díky spánku naše tělo regeneruje a zároveň se připravuje na další náročný den, který nás čeká. Pro náš život je stejně důležitý jako třeba pohyb nebo potrava. Ne nadarmo se říká, že při nedostatku spánku naše tělo zažívá podobné stavy, které jsou typické pro opilost. Kvalitní spánek však našemu tělu nemůžeme nikdy dopřát, pokud budeme ulehat na nekvalitní matraci. Jakými specifiky se tedy řídit v případě, že vybíráme matraci do postele?

Pohodlná postel

Jak vybrat výrobce matrací, který nabízí skutečně kvalitní produkty? Je lepší vsadit na český prodej matrací nebo se poohlédnout v zahraničí. Pro jaký typ matrace se rozhodnout? A na jaké tvrdosti matrace se vám bude nejlépe usínat. Před samotnou koupí se vám jistě v hlavě rodí nespočet otázek, pojďme si tedy společně alespoň na některé z nich odpovědět.

Český výrobce s kvalitním zboží
Pokud máte tu možnost, vždy vsaďte na českého výrobce nebo alespoň firmu, která má v České republice své zastoupení. V případě jakéhokoliv problému, či případné reklamace budete jistě rádi, za snadnější vyřízení. Budete si jisti i zemí původu, což je v dnešní době nesmírně důležité. A v neposlední řadě podpoříte českou firmu, kterých je v dnešní době jako šafránu.

kvalitní postel

Tvrdost matrace podle váhy
Při výběru matrací je jeden z nejdůležitějších aspektů jejich tvrdost. Ta se určuje za pomoci škály tvrdosti, která má obvykle 4 stupně. Zatímco měkčí matrace ocení hlavně ženy a senioři, tvrdší matrace jsou vhodné pro muže a děti. Zvláště u dětí dbejte na výběr kvalitní matrace, neboť se jejich kostra ještě stále vyvíjí. Senioři ocení měkčí matraci, která uleví bolavým kloubům a svalům. Z měkké matrace se ale bude o poznání hůře stávat. Vyplatí se tedy investovat alespoň do kvalitní postele, která má vyšší konstrukci.