Levné a zároveň příjemné bydlení

Najít si v dnešní době obydlí, které by vám mohlo říkat pane a zároveň by nestálo několik milionů, je trochu kumšt. Samozřejmě, že v některých ne příliš atraktivních lokalitách můžete koupit byt za pár stovek tisíc, ale většinou se jedná o malé bytečky uprostřed betonové džungle, kde chce bydlet opravdu jen málokdo. Běžné tří pokojové byty, natož pak rodinná stavení jsou daleko dražší, a ne každý na to má. To ovšem neznamená, že se musíte spokojit s málem nebo bydlet v podnájmu. Existují i jiná řešení, například mobilní domy. Ty, ač mají stále nepříliš dobrou pověst, jsou tím nejlepším příkladem obydlí, které není drahé a zároveň je splňuje veškeré standardy Středoevropana 21. století.

Mobilní bydlení

O vybavení se starat nemusíte

Pokud toužíte po mobilním domku pro celou rodinu, neměli byste si vybírat nějakou menší starší verzi. Jasně, cenově vás to jistě láká, ale vězte, že v zimě budete litovat. Tyto domky nemají příliš dobré zateplení a nenabízejí ani mnoho prostoru. Nechcete-li přes zimu mrznout a mačkat se na pár metrech čtverečních, jděte raději do modernějších typů, které jsou mnohem prostornější a zároveň disponují i špičkovou tepelnou i zvukovou izolací. Jsou sice o něco dražší, ale jejich cena je stále poměrně mírná. Navíc jsou tato obydlí v naprosté většině případů již plně zařízená. Nebudete se tak muset starat o nábytek ani jiná zařízení. Vše najdete již uvnitř.
Stěhování domu

Stěhování je hračka

Výhodou všech mobilních domů je samozřejmě jejich mobilita, mají to konec konců obsaženo už ve svém názvu. Díky tomu je možné hypoteticky stěhovat každý den. To samozřejmě reálně nikdo nedělá. Větší verze mobilních domků běžné auto neutáhne. Nejedná se tak o žádné kočovné chaloupky. Ovšem pokud budete chtít změnit lokalitu, klidně můžete i se svým obydlím. Bohatě vám k tomu postačí i nestavební parcela. Dle zákona se totiž nejedná o stavby, což mnoho věcí usnadňuje.