Ložnice, kterou vám bude kdekdo závidět!


Ložnice je bezesporu jedna z nejdůležitějších místností v našem domě. Je totiž známo, že právě zde trávíme průměrně třetinu https://www.optys.cz/katalog/vyroba-svicek-a-mydel/vyroba-svicek/ každého dne a právě z důvodu, abychom si odpočinuli, zrelaxovali a nabrali ztracenou energii. Ložnici bychom proto měli zařizovat co možná s největší péčí a neopomenout jediný detail, který by mohl narušit tuto oázu klidu.

Spící žena

  • Kvalitní postel i matrace

Tady není o čem diskutovat, postel a k ní kvalitní matrace je základ, bez kterého se kvalitní spánek neobejde. Jedná se o nejdůležitější kousek nábytku v ložnici. Postel z masivu 180×200 bude skvělou volbou pro náročné spáče. Jenže ani ta sebelepší postel nebude to pravé ořechové, pokud bude v místnosti umístěná na špatném místě. Už jste slyšeli něco o čínské metodě feng shui? Ta říká, že nejkvalitnějšího spánku se vám dostane, pokud bude postel otočená čelem ke zdi, nejlépe přístupná z obou stran a neměla by být přímo pod oknem. Ideálně by postel měla směřovat ke dveřím, abyste měli o všem přehled.

Prostorná postel

  • Materiál i dekor

Pokud nejste přímo nadšenci sytých barev, raději se jim v ložnici úplně vyhněte. Ideální budou jemné tóny, a pokud máte větší ložnici, můžete jí klidně směřovat do čistě bílé barvy. Příjemně budou působit i tóny šedivé a modré, inspirací mohou být přírodní motivy. Nábytek volte v přírodních materiálech, jako je dřevo nebo ratan.

  • Dostatečné osvětlení

I tu nejnudnější ložnici můžete vyzdvihnout do nebeských výšin pomocí správného osvětlení. U nábytku a barevné škály odstínů je lepší držet se při zemi, ale o to více se můžeme vyřádit právě na osvětlení. Do ložnice patří hned několik druhů osvětlení. Začít byste měli hlavním centrálním a doplnit ho o další osvětlení v podobě lampiček, bodového osvětlení. Pro romantické večery můžete navíc umístit i několik vonných svíček a aromalamp, které navodí tu správnou atmosféru.