Který internetový vyhledávač je nejlepší?

Internetové vyhledávače patří dnes k nejnavštěvovanějším stránkám. Ovšem i ony prošly vývojem a většina z nich nabízí i doplňkové služby, jako například zřízení e-mailové schránky či automatické přihlašování účtem na jiné weby. Přes to přese všechno však hlavním úkolem stále zůstává vyhledávání. Podíváme se tedy na několik nejznámějších vyhledávačů.

www na oběžné dráze Země

Seznam

Pravděpodobně nejznámější česká webová stránka. Nabízí nejen hledání informací, ale také nejvyužívanější českou e-mailovou službu, zprávy, počasí i další. Z českých webů pravděpodobně ten nejnavštěvovanější. Jak je to však s jeho primárním úkolem, tedy hledáním? Zde moc slavně nevychází. Hlavním problémem je, že zobrazuje prakticky pouze české stránky a může být obtížné se zde zorientovat. Nehledě na to, že ani samotné výsledky nejsou zrovna nejlepší.

Bing

Web, o kterém každý slyšel, ale prakticky nikdo ho nepoužívá. Proč? Jednoduše, jeho algoritmy nejsou tak dobré a zobrazované výsledky nejsou příliš relevantní. Navíc, na rozdíl od například výše zmíněného seznamu, nenabízí žádné doplňkové služby.

stránka vyhledávače Google

Yahoo

Známý spíše v zahraničí, je prakticky obdobou našeho českého Seznamu. Yahoo nabízí nejen hledání, ale i e-mail, zprávy a na rozdíl od Seznamu také možnost jakéhosi fóra, kde mohou uživatelé pokládat otázky a jiní na ně odpovídají. Přesto přese všechno je Yahoo poněkud zastaralé jak designem, tak algoritmem vyhledávání, který není zrovna nejlepší.

Ecosia

Web, který si rychle získává na popularitě. Sice nenabízí doplňkové služby, avšak jeho tvůrci peníze za jeho provoz věnují na sázení stromů a pomoci přírodě, což je v dnešní době odlesňování krajiny poměrně důležité. Jeho algoritmus sice není zrovna nejlepší, avšak po vyhledání nabízí možnost přepnout na výsledky z jiného vyhledávače, například Google.

Google

Kdo by ho neznal? Celosvětově nejpoužívanější nástroj na hledání na internetu. Jeho algoritmus je v současnosti ze všech nejlepší. Z doplňkových služeb sice nabízí pouze e-mail, ale je tu možnost propojení google účtu s jinými webovými stránkami, například YouTube, což velmi zjednodušuje přihlašování. K plusům se dá přičíst i to, že všechny jeho servery jedou na obnovitelné zdroje energie.

Tak co, máte vybráno? Který vás nejvíce zaujal? A který podle vašeho názoru obsadí první příčku? Je to některý z výše uvedených, nebo používáte úplně jiný?

5/5 - (2 votes)