Zastřešte své posezení. Vyplatí se vám to


Postavit si na zahradě nějaké to posezení určitě není od věci, zvláště, pokud máte rádi venkovní grilování a mnoha příteli. A nemusí to být drahé.

Zastřešte své posezení. Vyplatí se vám to

Vlastnit zahradu a zároveň si na ní nevytvořit nějaké místo k lenošení by snad mělo být trestné. Nemusí to být vůbec nákladný projekt. Kdo chce opravdu šetřit, tak může najít na půdě pár židlí, někde splašit stolek a má v podstatě vystaráno. Není potřeba nic víc. V případě, že chcete ale hostit na zahradě i nějaké ty návštěvy, přeci jen by bylo lepší vybrat něco reprezentativnějšího. Dnes jsou venkovní nábytkové sestavy skutečně levné, když víte, kde hledat. Třeba posezení z plastu se dá sehnat za písničku. A nemusí být zákonitě nehezké. Jsou už i docela sympaticky vypadající plastové židle a stoly.

Prorostlý tunel

Ne každému se ale plast líbí. Pak se ale musíte připravit na to, že si trochu připlatíte. Kovové, dřevěné nebo dokonce ratanové posezení je obvykle daleko dražší než plast, ale na druhou stranu také mnohem lépe vypadá. Navíc nikde není psáno, že je potřeba kupovat nejnovější modely. I v antikvariátech se dají sehnat zajímavé kousky za mnohdy třetinovou cenu. Chce to jen dát si tu práci.

Vyplatí se to?

Jakmile si vyberete posezení, nemáte ještě ani zdaleka vyhráno. Měli byste investovat nějaké peníze i do zastřešení. Ano, není to nutnost, ale vzhledem k tomu, jak je u nás počasí proměnlivé, je dobré mít k dispozici alespoň standardní slunečník. Ten sice nedokáže odolat dešti, ale zachytit těch pár kapek třeba při mrholení zvládne. V tomto ohledu ale není dobré cokoliv podceňovat a je tak lepší sáhnout po něčem spolehlivějším, třeba po moderní pergole pardubice Pergoly-trutnov. Ty sice nejsou příliš levné, ale na druhou stranu mohou fungovat i dlouhá desetiletí.

Řecká pergola

Do větších zahrad

Pergoly patří do kategorie klasický zahradních staveb, takže se nemusíte bát, že by zrovna u vás vypadal tento druh zastřešení kdovíjak nepatřičně. Jediný problém snad může být s velikostí. Máte-li příliš malou zahrádku, asi není moc rozumné si tam něco tak velikého pořizovat, a to je pak lepší opravdu dát peníze raději do slunečníku.