Trampolíny přispívají k posílení imunity

Epidemie koronaviru dává mnoha lidem příležitost přehodnotit svůj vlastní život a zaměřit se hlavně na preventivní opatření. Důležité je chránit sebe i ostatní před nákazou nejen ochrannými prostředky, ale také zabezpečit své vlastní tělo, dodat mu potřebné výživové prvky a zároveň jej posílit pohybem a přiměřeným sportem, aby mělo funkční a spolehlivý imunitní systém. Slovo imunita se dnes skloňuje ve všech pádech takříkajíc denně, ale měli bychom do našeho slovníku také zařadit slovo „lymfa“.siluety skákajících postav
Lymfa je tekutina, která v organismu neustále koluje. Rozvádí živiny z potravy a odvádí toxické metabolické zplodiny. Pravidelné cvičení a pohyb jí pomáhá cirkulovat v těle a spolu s hormony štěstí, které se při přiměřené fyzické námaze uvolňují, tím výrazně podporuje činnost imunitního systému. Ostatně, v přírodě je na pohybu založeno veškeré fungování všech živých organismů a již dávno byl prokázán pozitivní vliv rekreačního sportu na lidské tělo.

Není sport jako sport

Pro podporu imunity je rozhodující především „zlatá střední cesta a selský rozum“. Týká se to jak přístupu ke stravě, tak i k odpočinku a pohybu. Již řadu let doporučují lékaři provozovat v rozumné míře horskou turistiku a cykloturistiku a k těmto dvěma nejstarším sportovním odvětvím se dnes zařadily i trampolíny.
A proč zrovna skákání na trampolínách? Je to způsob, jak důkladně prokrvit většinu svalstva včetně vnitřních břišních a zádových svalů, rozproudit lymfu a podpořit dobrou náladu. Napomáhá tomu i krátkodobý stav beztíže, vznikající v okamžiku přechodu výskoku k návratové fázi. tři skákající děti

Nezapomínejte na náhradní díly

Náhradní díly na trampolínu Good jump.cz se běžně prodávají vzhledem k tomu, že jde o sportovní nářadí namáhané dynamickými rázy. I při dodržování výrobcem doporučeného způsobu využívání se totiž mohou poškodit pružiny, odrazová plocha a ochranné prvky (sítě a kryt pružin z PVC). Vzhledem k vyšší ceně trampolín se vyplatí u svého prodejce ověřit dostupnost dílů a jejich kompatibilitu s vámi zvoleným typem výrobku.