Tanzanit a jeho vlastnosti

Tento drahokam je známý svou levandulovou barvou s modrými podtóny. Podle toho, jak na něj dopadá zrovna světlo, můžeme vidět i odlesky zelené či fialové. Znamení, ke kterým náleží, jsou blíženci, střelci a ryby. Byl oficiálně přiřazen lidem narozeným v prosinci. Název tanzanitu je odvozen od země, ve které byl nalezen. Byl objeven oproti ostatním drahým kamenům teprve nedávno, proto jeho účinky a vlastnosti nejsou tolik probádané, jako u jiných kamenů. Objevila ho firma Tiffany, která je známá svou proslulou výrobou luxusních šperků.

náramek

Získat přírodní tanzanit je poměrně velká vzácnost, a jejich cena tomu také odpovídá. Původní naleziště už je totiž téměř celé vytěžené a zatím se nepodařilo naleznout nové. Nicméně již masajští domorodci si všimli skutečnosti, že při pomalém zahřívání obyčejného zeleného zoisity mohou získat tanzanit, jelikož tím napodobí přírodní proces jeho výroby. Tanzanit je relaxační kámen, který působí uklidňujícím dojmem. Dokáže zklidnit vaše tělo a mysl a pomoci vám od vtíravých myšlenek. Vhodný je pro lidi, kteří žijí ve stresu a mají příliš mnoho povinností. Tanzanit je dokáže uklidnit a pomůže jím najít vnitřní rovnováhu, s kterou snadněji budou proplouvat svým životem.

náhrdelník

Je to kámen komunikace, který pomáhá svému majiteli porozumět lépe okolí uvědomovat si ho. Pomáhá nám také zlepšit vztahy s ostatními. Umístěním tanzanitu potlačíte také negativní energii, ať už u sebe doma či třeba na pracovišti. Co se týče zdraví, napomáhá tanzanit se snížením krevního tlaku a redukovat v našem těle toxické látky, které mohou způsobovat kožní problémy. Další účinky ještě nebyli podrobně prozkoumány, jelikož jak už jsme zmínily, se jedná o kámen, který je objeven relativně nedávno. Tanzanit se také používá při výrobě šperků. Šperky s ním jsou ale poměrně finančně nákladné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup