Ranní rutina: očekávání vs. realita

Sociální sítě jsou naším přítelem a inspirací v mnoha ohledech. Bohužel v ještě více tématech nás spíše deprimují. Díky nim máme často pocit, že jiní lidé jsou krásnější, zdravější, žijí zajímavější životy než my a to, k čemu se už léta snažíme přimět, je pro ně běžná rutina.

Často se díky nim můžeme cítit méněcenní a jejich dokonalé příspěvky o dokonalém životě v nás vzbuzují často dojem, že bychom měli žít stejně – nebo se o to alespoň pokusit. Nejedna naše oblíbená blogerka může každé ráno postovat příspěvky o tom, kolik toho už za ten den stihla, jaké záslužné činnosti vykonala a na co je hrdá.
žena s fénem

Ranní rutina: očekávání:

· Vstávání v 6:00

· Ledová sprcha

· Čtení oblíbené knížky

· Pití dostatečného množství vody

· Bojkotování sociálních sítí

· Příprava zdravé a výživné snídaně

· Běhání

· Meditace

· Jóga

· Plánování celého dne
káva a zápisník

Zdá se vám, že na to, abyste zvládli všechny tyto činnosti by vám možná nestačil ani celý volný víkendový den? Myslíte si to správně. Vlastně žádná odpověď není správná. Možná ano, možná ne. Každý jsme totiž jiný a je nemožné, abychom všichni ráno fungovalo podle stejného rytmu a dělali stejné věci. Někdo se ráno dvacet minut po probuzení vytrácí z domu s botami na běhání, jiný utíká do práce ve spěchu a s kosmetikou v kabelce, s plánem se v práci nasnídat, a cvičí se mu lépe až ve večerních hodinách. Zapomeňte na vzorové příspěvky na sociálních sítích a buďte sami sebou!

Ranní rutina: realita:

· Zbytečně si ráno nekomplikujme!

· Snažme se být v našich aktivitách důslední, ne perfektní!

· Dělejme to, co vyhovuje nám samotným!

· Nekopírujme ranní rutinu někoho jiného!

· Naplánujme si svůj den dopředu namísto ráno!

· Začněme s jedním novým ranním zvykem nebo rituálem, který je nám příjemný!

Pokud se nastavíte na tuto notu a budete mít od sebe méně přísná očekávání, nejenže se vám uleví, ale máte pak šanci zjistit, co opravdu chcete, bez ohledu na to, jak a co dělají ostatní. Naslouchejte si a zkoušejte, co vám sedne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup