Kvalitní pilový kotouč 600

Pilový kotouč 600 je základním nástrojem pro mnoho dřevoobráběcích a stavebních projektů. Je to plochý kruhový kotouč z kalené oceli se zuby podél okraje. Pilový kotouč se připojuje k motorové nebo ruční pile a používá se k řezání různých materiálů, včetně dřeva, kovu, plastu a betonu.

Vyrábějí se v různých velikostech, tvarech a konfiguracích zubů. Nejběžnější tvary jsou kruhové a vratné, přičemž kruhové pilové kotouče se používají k řezání silných materiálů a vratné pilové kotouče k řezání tenčích materiálů. Konfigurace zubů zahrnují podélné, příčné, kombinované a speciální konfigurace, jako jsou dutě broušené nebo segmentové.

Práce s culkulárkou na dřevo

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru pilového kotouče je řezaný materiál. Různé materiály vyžadují různé typy pilových kotoučů a použití nesprávného pilového kotouče může mít za následek špatný výkon, nadměrné opotřebení, a dokonce i zranění. Pilový list určený k řezání dřeva by se neměl používat k řezání kovu, protože se rychle otupí a může se zlomit.

Kromě hledisek týkajících se materiálu je třeba vzít v úvahu také počet a tvar zubů na čepeli. Počet zubů na čepeli ovlivňuje rychlost a hladkost řezu. Čepel s menším počtem zubů řeže rychleji, ale zanechává drsnější povrch, zatímco čepel s větším počtem zubů řeže pomaleji, ale zanechává hladší povrch. Tvar zubů také ovlivňuje výkonnost nože. Zuby pro podélný řez jsou určeny k řezání po vláknu materiálu, zatímco zuby pro příčný řez jsou určeny k řezání napříč vláknem.

Práce s culkulárkou na trubky

Pro zajištění optimálního výkonu a dlouhé životnosti je důležitá také údržba pilového kotouče. Pilové kotouče by měly být udržovány v čistotě a bez nečistot a měly by být pravidelně broušeny, aby se zachovalo jejich ostří. Tupý kotouč nejenže špatně funguje, ale také nadměrně zatěžuje motor pily, což může časem vést k jeho selhání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup