Jezděte s hudbou

Jízda s příjemným společníkem, jako je autorádio, je bezesporu příjemnější, než bez něj. Během cesty můžeme poslouchat příjemnou hudbu, z rádia se dovíme nějaké informace a budeme se lépe soustředit na jízdu.
autoradio a usb
Výběr autorádia musíme v první řadě přizpůsobit velikosti otvoru, který máme ve svém autě. Před jeho výběrem bychom si měli ujasnit, jak jsme nároční na poslech hudby nebo mluveného slova. Podle toho máme na výběr standardní rádia s tlačítkovým nebo dotykovým displejem, přehrávačem MP3, který nám bude hrát mnoho hodin bez obsluhy, CD a DVD, s USB vstupem, Bluetooth pro handsfree nebo GPS navigací. Pro příjem rádia bývá vybaveno FM nebo FN/AM.
radio do auta
Některé modely nám zobrazí na displeji radiovou stanici a mají paměť na několik stanic, které si můžeme předvolit sami. Samotný displej by měl být dobře čitelný a může být i barevně podsvícený. Proti krádeži může být displej odnímatelný. Pro lepší výběr můžeme navštívit některou kamennou prodejnu s demo-panelem, kde si můžeme prohlédnout několik desítek typů autorádií a vlastnoručně vyzkoušet jejich ovládání. Zde nám také pomůžou s odbornou instalací rádia do našeho vozu.

Novinku, kterou všichni rádi přivítáme, je dálkové ovládání rádia. Jeho výhodou je, že se ovladač připevní k volantu a my se při ovládání autorádia můžeme zároveň věnovat jízdě. Je velmi nebezpečné během jízdy například vyměňovat CD, proto jej raději vyměníme, když stojíme nebo využijeme MP3.
volant seatu
Pokud máme vyšší nároky na zvuk a hlasitost rádia, můžeme přes RCA výstupy využít přídavný autohifi zesilovač nebo aktivní subwoofer. U subwooferu budeme mít lepší možnosti zapojení zvuku. Například u některých nahrávek můžeme zvýšit nebo snížit podíl basů podle potřeby.
Vyberme si rádio podle toho, jak se nám líbí a jak ladí s vybavením našeho auta. Zároveň bychom si měli uvědomit, že abychom mohli rádio využívat dlouho, mělo by být opravdu kvalitní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup