I rostliny potřebují péči!

Tak jako naše tělo, tak i rostliny potřebují určitou péči a neměly by se zanedbávat. Péče je v každém období o trošku jiná, ale není se čeho bát. Všechno se dá zvládnout.
Díky nim máme po celý rok zkrášlený náš interiér a na oplátku bychom mohli zkrášlit my je. Některým rostlinám postačí pouze občasná zálivka nebo teplé zázemí, ale jiné potřebují trošku něco jiného. Záleží na každém druhu.
fialové květy
Co je, ale pro každou rostlinku důležité je to, že ji nikdy nesmíte přelévat. Mnoho vody jí může spíše uškodit než pomoci.
Důležité je také hnojení. Rostliny stejně jako my lidé potřebují dané živiny, které právě hnojivo obsahuje.
Dalším důležitým bodem je větrání. Nikomu není příjemně ve vlhkém prostředí a rostlinám už vůbec ne.

Je dobré rostlinám dopřát také světlo. V létě je ho až moc v zimě zase až málo. Proto v létě rostlinky zaléváme více než v zimě.
Tak jako my lidé i rostlinky potřebují nějaký ten prostor. Pokud zjistíte, že je omezená květináčem, bylo by vhodné ji přesadit do většího a vhodnějšího. Není ale vhodné přesazovat je v zimě. Nejideálnějším obdobím je jaro.

Léto je skvělé hlavně pro novou výsadbu. Pokud byste si chtěli na zahrádce vysadit cibuli, bledule či kosatce, srpen je tím nejvhodnějším měsícem.
Pokud máte balkónové rostlinky, právě srpen je ten měsíc, kdy rostou nejvíce. Nezapomeňte jim tedy dopřát dostatek živin a vody.
Pokud se vám zdá, že vaše rostlinka má ochablé listy, můžete jí zalévat i v poledne.

Každá z nás se určitě již někdy rozhodla ozdobit si jídelní stůl řezanými květinami. Určitě jste už obeznámená s tím, že vydrží velmi krátkou dobu. Pokud byste chtěla jejich životnost prodloužit, zkuste dávat pozor při jejich řezání. Právě správný řez prodlouží jejich životnost. Je důležité jej udělat co nejdelší a to pouze ráno nebo večer, kdy rostlinka obsahuje nejvíce vody.
červené tulipány
Rad jak na květiny existuje nespočetně mnoho, pokud některé z nich vyzkoušíte, určitě nebudete litovat J.
Pokud byste se chtěli dozvědět ještě mnohem více, neváhejte navštívit .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup