Jak vybírat kojenecké oblečení pro miminko?

Součástí těhotenského období jsou rovněž velké přípravy zahrnující jednak přizpůsobení bytu miminku, jednak nákup výbavičky a veškerých potřebných věcí. Zvlášť v případě, jedná-li se o první dítě, nemáte pravděpodobně nic. Proto vás čeká nákup postýlky, kočárku, vajíčka do auta, vaničky či koupacího lavoru, přebalovacího pultu… Těch věcí je potřeba opravdu hodně.

kojenecké oblečení

Rovněž musíte v bytě či domě vytvořit pro miminko prostor, kam všechny tyto věci dáte. Záleží pouze na vás, zda ihned vytvoříte miminku pokojíček, kde bude mít všechny své věci, nebo zda si jej zatím nastěhujete do ložnice. Řešení je opravdu velká spousta. Každý si musí najít to své dle volného prostoru a možností.
Součástí příprav je, jak již bylo zmíněno, také pořizování výbavičky. Výbavička zahrnuje hlavně kojenecké oblečení, dále však také plenky, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, krém na opruzeniny, dětskou kosmetiku, a opět mnoho dalšího.

S oblečením to ale příliš nepřehánějte. Maminky mnohdy nakupují a nakupují, skříně jim přetékají novými a novými kousky, je to však naprosto zbytečné. Oblečení ve velikosti 50 – 56 nekupujte příliš mnoho. Miminko roste velice rychle. Pokud toho nakoupíte zbytečně moc, stává se, že něco ani nestihnete vynosit. Malinké miminko většinu času prospí, tudíž toho opravdu nepotřebuje příliš.
Na trhu najdete velmi širokou nabídku a za příznivé ceny. Vybírejte kvalitní kousky z kvalitních materiálů. Bavlna je pro kojence asi tím nejvhodnějším materiálem. Vybírejte pečlivě také s ohledem na zdravotní nezávadnost oblečení.

dupačky

Pokud jste již ve stavu, kdy se vám nechce bloumat po obchodech a hledat ještě kousky, které vám chybí, využijte internet. Jednoduše si zboží objednáte a dostanete jej až domů. Nyní vás už čeká pouze praní, žehlení a uložení – to už ale budete muset udělat sami, protože přes internet tohle bohužel nezvládnete. Tak hodně štěstí!