Vydejte se obdivovat středomořskou krásu, Malta vás srdečně zve

Kam se tento rok podívat na dovolenou? Je pravda, že možná zbývá ještě dost času na výběr, ale proč bychom se nemohli krátce zamyslet nad destinací, která láká statisíce turistů? Špičkově vybavené resorty, kamenité i písečné pláže, ale také bohatý noční život. Stejně tak i nevšední kultura a památka na antické období, stejně jako na přelom středověku a novověku, kdy šlo o nadmíru důležitou námořní základnu. Přesně tak, řeč je tentokrát o Maltě! Pokud ji chcete poznat, je připravena na uvítání se šálkem kávy. Nebo si dáte některou z tradičních rybích specialit? Připraveno je vše, co hrdlo ráčí!

jeskyně

Ochutnávka jedinečné kultury je nadosah

Co všechno vás vlastně napadne, když se řekne Malta? Může to být i potápění nebo pestrá rodina vodních sportů, při nichž si užijete spoustu zábavy. Ale i pevnost St. Elmo, která odrazovala choutky mnohých dobyvatelů. Vnitrozemí a Mdina, tiché město, kam nejezdí automobily a kde kvetla bohatá kultura jen o pár generací zpět. Našli bychom ale i řadu dalších skvostů a je pravdou, že maltské prostředí zavoní hlavně milovníkům přírody. Důvodem jsou například i mořské jeskyně Blue Grotto, ke kterým vás doveze loď z přístavu Wied iz Zurrieq. Kolik má modrá odstínů? I to je otázka, na níž dostanete odpověď, ale bude lepší vyrazit sem v netradiční hodinu. Kdo dřív vstává, ten také víc uvidí, řečeno velmi jednoduše.

valletta

Představme si ale i hlavní město, které je pro mnohé návštěvníky lákadlem číslo jedna. Skvěle se v něm totiž nakupuje, ale když váš zrak spočine na proslulém Paláci Velmistrů, poznáte, jak velký význam měla Valletta v minulých generacích – byť, pravda, je její historie vlastně poměrně krátká. Městské hradby, romantická Tritonova fontána, ale také katedrála svatého Jana, která slouží jako pohřebiště významných mužů sloužících odkazu svatého Jana v rytířské zbroji a s nablýskaným mečem v ruce.