Správné čištění vody

Pokud se vám zdá, že voda ve vašem bazénu nemá odpovídající barvu ani vůni, okamžitě aplikujte příslušné dezinfekční prostředky, jinak se stane nepoužitelnou.

Správné čištění vody

Veder až k zalknutí jsme si sice o letošních prázdninách zase tolik neužili, ale to neznamená, že příští rok by se nemohla vrátit, a to v ještě větší síle. Konec konců, poslední léta nám mohou být varováním. A přitom na teplé počasí většina lidí nahlíží pozitivně. Ovšem teplo nerovná se automaticky vedro. Zatímco v teple je vám příjemně, vedro vás ničí. Tělo se dehydruje, začínáte hůře přemýšlet a cítíte se více unavení. Dost toho mají na svědomí i tropické noci, během kterých se nedá moc spát.

Potápění

Mnoho lidí to řeší tím, že si na zahradu koupí bazén. To je rozhodně dobrá investice, zvláště pokud máte děti. O takovou vodní plochu se člověk musí neustále starat, hlavně během koupací sezóny. Důležité je nejen pravidelně čistit vodní hladinu, ale rovněž se postarat o čistotu vody i na mikroskopické úrovni. A k tomu slouží speciální chemické preparáty.

Chlór je jedničkou na trhu

Naprostá většina majitelů bazénů čistí vodu pomocí některého z mnoha chlorových přípravků. Tato bazénová chemie je velice efektivní a zároveň neleze moc do peněz. A to je skvělá kombinace. Jak už to tak bývá, nejsou zde pouze klady, ale najdou se tu i nějaké ty zápory. Asi jeden z těch nejvýraznějších je zápach, potažmo dráždění. Asi každý zná zápach z chlóru. Na veřejné plovárně jsme byli přeci všichni. Drážděním je myšleno dráždění pokožky a očí. Nejedná se o nic katastrofálního, ale příjemné to také. Hlavně jedinci, kterým byla do vínku dána citlivější pokožka, s tím mohou mít značné potíže.

Rodinka v bazénu

Jiné možnosti

Samozřejmě, že mezi chemickými preparáty čistící vodu je možné vybrat z vícera možností, než je jen chlór na dvacet způsobů. Je dost lidí, kteří dávají raději přednost přípravků, které obsahují aktivní kyslík. Nejsou sice úplně nejlevnější, ale na druhou stranu nepůsobí vůbec dráždivě. To samé se v podstatě dá napsat i o mořské soli. Ovšem ta, aby byla zcela funkční, potřebuje speciální zařízení, které ji dokonale rozpustí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup