Pozorujeme probuzení semínka

Malé zrníčko má v sobě velikou moc a je skutečně velká nádhera pozorovat, jak se probouzí k životu. Stačí tak málo. Věnovat mu trochu pozornosti a péče a můžeme se doslova kochat, jak mocná je příroda. Postačí propláchnout vodou a nechat odpočinout. Posléze se objem jakoby trochu zvětší a změní svoji podstatu. Dostalo nyní to nejdůležitější k životu a to je vláha. Díky ní a následnému světlu, a teplu získá vše potřebné pro svůj další vývin. Během snad několika hodin zpozorujeme narušený venkovní obal, který celou dobu klidu, hlídal vnitřní život a potenciál samotné rostlinky. Je zvláštní, že tak malý klíček má tak obrovskou moc a sílu, že si dokázal najít cestu ven. Přesně touto narušenou zónou bude procházet a ukáže světu následně prvotní náznak své přítomnosti. Do druhého dne je zase o kousek větší a silnější. Některé druhy se vyvíjí poměrně pomaleji, ale mnohdy se již dají zaznamenat jednotlivé lístky. Pozorovat klíčení semínek je skutečný zážitek.

semínko

Je to neuvěřitelná síla

Touha žít a něčeho dosáhnout není jen v lidském nebo zvířecím životě. I zde se s ním setkáváme. Tato síla, která je plná všech plnohodnotných živin a vitamínů, je pro nás doslova vitamínovou bombou a to obzvláště v zimním období, kdy moc není kvalitního ovoce a ani zeleniny. Navíc si takový zdroj zdraví můžeme vypěstovat kdykoliv a ještě nám může posloužit jako dekorace. Nicméně konzumace klíčků je skutečně pro nás zdravý poklad, kterým dodáme do těla mnoho důležitých živin, navíc, které by muselo tělo velmi složitě zpracovávat z běžné potravy. Takto je má prakticky bez práce.

semínka

Konzumace klíčků

Zde se nejedná o žádný nový dietní nebo moderní trend. To již dávno dělali naši předchůdci a zajisté dobře věděli proč. Dokázali žít v dokonalé jednotě s přírodou, čerpat z ní dary, které jim dávala a následně jí to vraceli jejich péčí a správnou údržbou. Poslední dobou se opět navracíme k těmto darům, jen je získáváme trochu jiným způsobem, ke kterému nám pomůže i moderní technologie a vývoj.