Military neboli soutěž všestrannosti


·         Vybavení pro tuto náročnou soutěž zahrnuje chránič těla, který chrání před poraněním v případě pádu i vyztužená čapka neboli přilba. Jezdí se v uniformě, v triku a bílých kalhotách.
koňský závod


·         Military má mnoho z vojenských zkoušek vytrvalosti, rychlosti a ovladatelnosti koně, stejně jako schopností jezdce. Nejvyšší soutěže mají řadu tříd. Od jednodenních až po třídenní, při nichž jezdec s koněm absolvují různé zkoušky.


·         Drezurní zkouška, terénní zkouška, překážky a cross country neboli krajinná jízda, zkouška kondiční a zkouška z parkurového skákání.
velký skok v military


·         Celková délka cest a stezek během třídenní soutěže je až 15 km.


·         V této soutěži jsou dokonce jasně předepsané přestávky pro odpočinek koňů a úpravám.


·         Komplikované kombinace překážek, které nutí koně skočit i do vody a zase z ní vyskočit patří k nejzajímavějším částem krajinné jízdy a přitahuje davy diváků.

 koně v triu

Klusácké dostihy


·         Vozík, ve kterém sedí jezdec, zapřažený za koněm, patří do sportovního klání klusáckých závodů. Zde není vedoucí velmoc Británie, ale USA.


·         Závody nejsou určeny jen pro mimochodníky, ale pro normální klusáky. Obyčejně se běží míle. Proto je nazýván nejslavnější závod Red Mile (Červená míle). Na Novém Zélandě a v Austrálii jsou klusácké závody národní zábavou a předčí i klasické závody s plnokrevníky.