Když žárovky, tak od osvědčeného výrobce


Světlomety jsou stále důležitějším vybavením každého vozidla. Pokud si to moc dobře uvědomujete, možná se snažíte vybírat pro svůj automobil kvalitní autožárovky H4. Věřte tomu nebo ne, ale právě výběr zdroje světla je velmi důležitý. Závisí na něm nejenom bezpečí posádky, ale také okolních řidičů, kteří vás při jasném světle nemohou přehlédnout. Jak si tedy počínat při výběru vhodného osvětlení? Které značce dát přednost a kterým se raději vyhnout? V oblasti osvětlení pro osobní vozidla existuje mnoho otázek a na všechny jsou jednoduché odpovědi.

žárovky do auta

Nejde o vaše finanční možnosti

Mnozí lidé si myslí to, že čím více peněz mají, tím kvalitnější osvětlení budou mít. Z tohoto vychází to, že člověk, který si naopak nemůže dovolit do svého vozidla investovat jakkoli vysoké ceny, na tom bude s osvětlením hůře. Stačí se ale podívat na to, kolik taková žárovka do vozidla stojí. Nejde rozhodně o otázku tisíce korun, ale několik desítek či stovek korun, což rozhodně není investice, která by měla kohokoliv vyřídit.

V každém případě je dobré nešetřit na tom, čím svítíte. To platí zvláště tehdy, když se svým vozidlem vyjíždíte častěji za tmy. Tma přitom neznamená jenom půlnoc, ale snížená viditelnost nastává i v podvečer či brzo ráno. Samotnou kapitolou jsou pak mlhy, popřípadě husté sněžení nebo déšť. Takovým povětrnostním vlivům byste se měli při řízení vyhýbat, avšak když už do nich najedete, měli byste mít k dispozici kvalitní osvětlení. Jak by mělo takové osvětlení vypadat?

reflektory

  • Poskytovat dostatečně silnou intenzitu světla
  • Zároveň neoslňovat okolní řidiče
  • Zajištění co nejdelší životnosti
  • Rozumné barevné podání

Pokud chcete vsadit na jistotu, pak se není třeba obávat například značky Osram, která má v oblasti automobilového osvětlení bohaté zkušenosti. Je proto vhodné udělat si jasno v tom, proč je osvětlení tak důležité a na základě tohoto uvědomění se nebát zainvestovat.