Co je to CFD obchodování?

Na českém trhu působí desítky brokerských společností, které umožňují online obchodování. Jen zlomek z nich ovšem poskytuje přístup na reálné burzy. Většinou se totiž jedná o CFD brokery, u kterých lze obchodovat pouze rozdílové smlouvy.
Někteří CFD brokeři nabízejí své služby telefonicky, aniž by je o to někdo žádal. Prodejci, kteří mnohdy nemají žádné zkušenosti s obchodováním, pomocí naučených frází lákají na snadné zhodnocení peněz obchodováním akcií nebo komodit. A to i přesto, že CFD brokeři obchodování na akciových a komoditních burzách neumožňují! To už se ale klientům neříká.

mesalina-cz-img2

CFD: obchodování nebo hazard?

Rozdílové smlouvy jsou uměle vytvořené kontrakty, které kopírují hodnotu určitého burzovního instrumentu. Může se jednat o akcii, měnu, komoditu nebo třeba o kryptoměny. To znamená, že CFD zlata se bude nakupovat a prodávat za stejnou cenu, za kterou se obchoduje zlato na reálné burze. Nákupem kontraktu ale žádné zlato nezískáte. Získáte jen záruku, že od vás broker kontrakt v budoucnu odkoupí. Hodnota kontraktu se přitom bude měnit podle zlata, takže pokud zlato zhodnotí, prodáte kontrakt se ziskem.

S CFD lze spekulovat také na pokles ceny, a navíc se platí jen nízké poplatky. Je tu ale jeden zásadní problém. Peníze, které obchodník prodělá, získá broker. A pokud naopak obchodník vydělá, tak na úkor brokera. Obdobně jako při kurzovém sázení. Mnoho brokerů toho zneužívá a snaží se nalákat nezkušené obchodníky, kterým pak doporučují nevýhodné transakce. Mnozí klienti vůbec netuší, že obchodují rozdílové smlouvy, a jelikož jim brokeři naslibují vysoké zisky, tak jejich rady slepě následují.

mesalina-cz-img1

Rozdílové smlouvy jsou vysoké rizikové, ale nejedná se o podvod. Někteří brokeři je bohužel zneužívají ve snaze obrat naivní a důvěřivé lidi. Pokud se rozhodnete obchodovat s rozdílovými smlouvami, tak ignorujte rady brokera. A především vyhledejte firmu, která je licencovaná pro evropský trh (ideálně i pro ten český od ČNB) a má dobrou pověst. U podvodného brokera totiž nikdy nevyděláte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup