Chcete se zásobit mladými výhonky rostlin?

Chcete také vyzkoušet pěstování mladých výhonků rostlin? Přemýšlíte, co budete nezbytně potřebovat? A kam byste se pro potřebnou výbavu měli vypravit?
Skvělá zpráva pro vás jistě je, že pěstování výhonků je poměrně levná záležitost, tím spíše, že se při něm obejdete bez všeho jiného, samozřejmě s výjimkou nezbytných semen. A pokud už budete nakupovat, tak si rovnou pořiďte i praktickou nádobu, třeba v podobě misky na klíčení od Nakliceno, která se bude hodit každému, kdo to s pěstováním výhonků myslí vážně.detail semen máku.jpg
A kam je nejlepší se pro takovou výbavu vypravit? Jestliže bojujete s kapesným a váš rozpočet je na dně, tak si vystačíte i s obyčejným domácím vybavením, které už máte – třeba se starou zavařovací sklenicí, jejíž víko proděravíte hřebíkem do podoby síta. Pokud však nemáte problém jednorázově vydat několik málo stokorun, pak navštivte specializovaný elektronický obchod na internetu, kde najdete nejen ty nejlepší chytře vymyšlené misky a sklenice na klíčení, ale také semínka – a to opravdu velký výběr.
Když jde o semena, tak v každém případě vsaďte na ta kvalitní. Semena sice snadno nakoupíte skoro v každém běžném kamenném obchodě od potravin, přes drogerii, až po prodejnu zahradnických potřeb, ovšem pokud si chcete vybírat z desítek vhodných druhů, které jsou bezpečné, chemicky neošetřené, a mají třeba i certifikát bio, pak se vám vyplatí vyrazit na internet.slunečnicová semena – pruhovaná.jpg
Jistě brzy začnete zkoumat a objevovat různé chutě semen, respektive výhonků, které mohou být jak malé, tak i velké, různě barevné, křupavé a šťavnaté, sladké i pikantní. A co je důležité, liší se i podle obsahu konkrétních důležitých živin. To, co jednotlivé druhy klíčků obsahují, a jak je pěstovat, se dozvíte právě nejlépe ve specializovaném obchodě.
A navíc zde narazíte i na osvědčené recepty, které vám při zpracování domácí produkce jistě přijdou vhod.