Klystýr, anální hygiena

Čistota půl zdraví..

Hygiena hraje v sexu velice důležitou roli a pokud provozujete rádi anální sex, platí to dvojnásob. Nyní se Vám pokusíme předat několik rad, jak předejít onemocnění a snížit zdravotní rizika, které při těchto aktivitách hrozí.

Největším rizikem je zavlečení infekce, stačí nedostatečná lubrikace, natržení řitního otvoru a problém je na světě. Většině pánské populace se tato rada líbit nebude, ale jednou ze základních pomůcek snižující rizika análního sexu je použití kondomu. Anální sex s kondomem zajistí čistotu a omezí riziko přenosu emoci na minimální úroveň. Druhou částí je samotná hygiena před sexem.

Klystýr – anální sprcha

Klystýr funguje na jednoduchém principu, pomocí balónku naplněného vodou vypláchneme řitní otvor a zbavíme se tak zbytků stolice uvnitř. Některé druhy lze zapojit přímo na vývod vody (například místo hadice od sprchy), tento způsob je velmi efektivní, sami si stanovujete intenzitu průtoku vody a v případě častějšího použití se dražší cena vykompenzuje jednoduchostí použití.

V čem se jednotlivé druhy liší?

Hlavním rozdílem je tvar a počet náhradních koncovek připojených k análnímu balónku. Základní modely do cca 300,-Kč mají pouze jednu koncovku, ta nelze vyměnit a jde většinou o kuželovitý tvar. Dražší produkty obsahují i náhradní „hlavice“, díky nim je zavádění klystýru příjemnější (doporučujeme značku COLT), špičky u levnějších nám přijdou poměrně ostré. V případě použití značky COLT můžete brát klystýr i jako menší předehru, vyrábějí různě tvarované koncovky a některé vyboulené slouží i jako anální kolíčky. Vzhledem k jejich šířce budete lehce připraveni na vsunutí dalších pomůcek.

 

Nezapomínejte na lubrikační gel!

Před samotným vsunutím „jehly“ do análního otvoru naneste na klystýr dostatečné množství gelu, bez něj může být aplikace bolestivá. Postup výplachu několikrát opakujte do té doby, než z Vás bude vycházet „čistá“ voda. Poté můžete začít s tím, co Vás baví